Bianca Giurcă și Patrick Deac au vorbit cu sinceritate despre relația lor în cea mai nouă ediție VIVA! Couple. Cei doi, care s-au cunoscut și s-au îndrăgostit în cadrul emisiunii Casa Iubirii, au răspuns fără ocolișuri la întrebări despre gelozie, orgoliu și limitele pe care nu le-ar accepta niciodată într-o relație. Dialogul lor a fost presărat cu replici amuzante, dar și cu mărturisiri care arată cât de bine se cunosc unul pe celălalt.
CITEȘTE TOATĂ REVISTA VIVA DE MAI, GRATIS, AICI
Cuprins
Bianca Giurcă și Patrick Deac formează unul dintre cele mai urmărite cupluri apărute în urma emisiunii Casa Iubirii. De când au ieșit din competiție, cei doi și-au continuat povestea de dragoste și au rămas în atenția fanilor prin aparițiile lor din mediul online. În cadrul emisiunii VIVA! Couple, au acceptat provocarea de a răspunde unor întrebări directe despre relația lor, iar răspunsurile au fost, pe alocuri, surprinzătoare.
Cuprins
Bianca Giurcă și Patrick Deac, dezvăluiri inedite despre relația lor, la VIVA! Couple
Gelozia este unul dintre subiectele care nasc cele mai multe discuții într-un cuplu, iar Bianca și Patrick au recunoscut că nici relația lor nu este lipsită de astfel de momente. Dacă Patrick susține că iubita lui este cea care mai face crize de gelozie, Bianca este convinsă că, în realitate, el este partenerul mai gelos, chiar dacă reacțiile lui sunt mai temperate.
Cine face mai des crize de gelozie?
Bianca: El ar spune că eu, dar eu aș spune că și el face. Pentru că, spre exemplu, acum câteva zile am mers la o piscină și peste costumul de baie aveam o fustă din aia tricotată, iar deasupra aveam o bluză tricotată, doar că era cam până aici (n. red. arată spre zona decolteului), cu mânecă lungă. Și el mi-a zis: „Dar unde mergi așa?’. Păi mergem la piscină, trebuie să fiu îmbrăcată în costum de baie!
Patrick: Dar nu cred că e criză de gelozie.
Bianca: Da, dar eu nici nu fac lucruri care să te facă gelos. Stau numai în casă, sunt numai cu tine… Dar dacă aș avea o viață separată de a ta, să ies mai des, să petrec mai des, poate că ai fi și tu mai gelos. Eu cred că tu ești mai gelos, dar eu fac mai multe crize, da. (râd amândoi)
Patrick: Eu cred că ea. Mai aruncă așa, din când în când, câte-o vorbă, dar nu e o problemă, nu mă deranjează, se stinge de la sine.
Ce nu ar putea ierta niciodată într-o relație
Întrebați care este limita peste care nu ar putea trece într-o relație, cei doi au oferit răspunsuri diferite. Pentru Bianca, cel mai dureros ar fi să simtă că iubirea a dispărut, chiar și în lipsa unei infidelități. Patrick spune, în schimb, că trădarea este singurul lucru pe care nu l-ar putea accepta vreodată.
Peste ce nu ai putea trece în relație?
Bianca: Dacă cumva mi-aș da seama că Patrick nu mă mai iubește, indiferent dacă s-ar comporta în continuare foarte frumos cu mine sau chiar dacă nu m-ar înșela, dacă mi-aș da seama că nu mă mai iubește, n-aș putea să continui relația. Nu neapărat că n-aș putea să trec peste, că te-aș înțelege, dar nu aș mai putea să continui relația. Adică mi se pare că, oricât de multe probleme ai avea, de orice natură, dacă te iubești, dacă îți iubești partenerul și el te iubește pe tine, găsești o soluție să le rezolvi.
Patrick: Eu cred că răspunsul este destul de basic pentru toată lumea și pentru toate relațiile: infidelitate, trădare, n-aș putea să trec, cu siguranță. Pentru că, repet cum am spus mai devreme, sunt foarte orgolios și nu știu cât este de supărare, cât mai mult de orgoliu. Adică dacă eu sunt un om corect, îmi place să fie și persoana de lângă mine corectă. Da? Răspunsul e basic, clar.
Bianca: Păi dacă te iubesc, cum să te înșel?
Cine are mai mult ego în cuplu
Discuția a continuat și pe tema orgoliului, iar Bianca nu a ezitat să spună că Patrick este cel care are mai mult ego în relație. Ea a explicat că încearcă întotdeauna să găsească o explicație pentru reacțiile partenerului și să privească lucrurile cu înțelegere, chiar și atunci când este supărată.
Cine are mai mult ego în relație?
Bianca: Patrick, 100%. Eu mereu mă gândesc că poate a avut o stare. Adică, mai devreme a zis că îmi trec foarte repede supărările și eu fac chestia asta fix pentru că mă gândesc: poate a avut o zi mai proastă, poate l-a enervat un prieten, poate nu asta a vrut să zică și am înțeles eu greșit. Adică sunt mult mai înțelegătoare. Eu nu-l iert în 10 minute, cum a zis el, pentru că așa îmi trece mie supărarea. Eu în continuare sunt supărată pe el după alea 10 minute. Dar mă gândesc că are un motiv pentru care m-a supărat.
Despre emisiunea VIVA! Couple
Emisiunea VIVA! Couple aduce în prim-plan poveștile unor cupluri cunoscute, dar și ale unor îndrăgostiți care au cucerit publicul în ultimii ani. Fără prezentator și fără un scenariu prestabilit, participanții răspund sincer unor întrebări despre iubire, gelozie, conflicte, compromisuri și planurile lor de viitor. Formatul își propune să surprindă dinamica reală dintre parteneri, într-o atmosferă relaxată, cu mult umor și momente autentice.