Ce diferență de vârstă este între Rareș Cojoc și Claudia Dumitru, presupusa lui iubită. Ea este mai tânără decât dansatorul

.
Adaugă-ne ca sursă preferată în Google

La câteva luni după divorț, Rares Cojoc a fost surprins alături de un fotomodel, Claudia Dumitru. Cei doi nu au făcut un anunț oficial, însă pare să fie vorba despre o relație serioasă, mai ales că tânăra a fost prezentă la aniversarea dansatorului. În plus, ca un adevărat cavaler, el i-a cumpărat și un buchet de flori în noaptea respectivă.

CITEȘTE TOATĂ REVISTA VIVA DE MAI, GRATIS, AICI


Rares Cojoc a divorțat oficial pe 21 aprilie 2026, perioadă în care a fost concentrat mai ales pe cariera sa în dans și pe proiectele profesionale. Acum, însă, se pare că campionul mondial la dans începe să acorde tot mai multă atenție și vieții personale, lăsând loc unei noi povești de iubire.

Citește și: Andreea Popescu, prima reacție după ce fostul ei soț, Rareș Cojoc, a fost surprins în tandrețuri cu un fotomodel: „Nu mi-a zis nimic, nu trebuie să-mi dea raportul’


Ce diferență de vârstă este între Rareș Cojoc și Claudia Dumitru

Presupusa parteneră a lui Rareș Cojoc vine din lumea modei și are deja o carieră bine conturată ca model. Claudia Dumitru are 29 de ani și urmează să împlinească 30 în luna octombrie, fiind activă în proiecte și colaborări internaționale din industria fashion.

Între ea și dansator există o diferență de vârstă de aproximativ șapte ani și jumătate, el având 37 de ani împliniți recent. Cei doi atrag atenția și prin acest detaliu, însă preferă să păstreze discreția în ceea ce privește viața personală.

Claudia nu este un nume foarte prezent în showbiz-ul românesc, însă este cunoscută și apreciată în lumea modellingului. A lucrat cu branduri importante și agenții internaționale, unde și-a construit pas cu pas vizibilitatea în industrie.

De asemenea, numele Claudiei Dumitru nu este la prima apariție în presa mondenă. În urmă cu câțiva ani, modelul a fost asociat cu omul de afaceri Bobby Păunescu. În 2021, mai multe publicații de profil au atras atenția asupra unor fotografiile publicate de cei doi pe rețelele sociale, surprinse în aceeași perioadă și din aceeași locație – o vilă deținută de Bobby Păunescu în Lugano, Elveția.


Citește și: Cine este Claudia Dumitru, tânăra cu care Rareș Cojoc a fost surprins în tandrețuri, de ziua lui. Imagini incendiare cu noua cucerire a dansatorului, la două luni de la divorțul de Andreea Popescu


Citește și: Negocieri tensionate la Cotroceni. Eugen Tomac nu este contestat ca premier, dar PNL nu va vota un Guvern tehnocrat în care s-ar regăsi politicieni apropiați PSD / SURSE

Cum a reacționat Andreea Popescu

Andreea Popescu a stârnit reacții în mediul online după ce a publicat un mesaj cu tentă ironică legat de perioada din viața ei de dinainte și din timpul căsniciei. Postarea a fost interpretată de mulți ca o aluzie subtilă la trecut.

„Înapoi la perioada mea de petreceri, pentru că perioada mea de căsnicie nu a funcționat’, a transmis Andreea Popescu, pe rețelele de socializare.


Întrebată despre noua relație a lui Rareș Cojoc, Andreea Popescu a preferat să păstreze o poziție rezervată și să nu intre în detalii legate de viața lui personală. Ea a subliniat că, în prezent, singurul aspect care îi leagă pe cei doi este rolul de părinți și comunicarea legată de copii. În rest, spune că fiecare își trăiește viața separat și nu consideră necesare explicațiile sau discuțiile despre alegerile personale ale fostului partener.

„Pe mine mă interesează relația dintre mine și Rareș de părinți, atât. Nu mi-a zis nimic, nu trebuie să-mi dea raportul. Bănuiesc că știe ce are de făcut. Nu are ce explicații să-mi dea și nici eu lui, doar în ceea ce privește copiii. Fiecare cu viața lui!, a declarat Andreea Popescu, pentru cancan.ro.

Sursa foto: Facebook & Instagram