Ce spune Cristina Bâtlan despre căsătoria cu iubitul ei, Petru, și ce temeri are, după ce a trecut printr-un divorț: „E un abandon care rănește. Trauma are nevoie de vindecare!” / EXCLUSIV

.
Adaugă-ne ca sursă preferată în Google

Cristina Bâtlan ne-a vorbit în cadrul unui interviu exclusiv din revista VIVA! despre viața sa personală și profesională. Deși este o fire discretă când vine vorba de familie, ea ne-a povestit cu emoție despre povestea de iubire pe care o trăiește alături de iubitul său, Petru, care a cerut-o în căsătorie acum doi ani, la Veneția. Totuși, fiindcă a trecut printr-un divorț în trecut, vedeta recunoaște că se teme acum de posibilitatea unui alt divorț și susține că „trauma are nevoie de vindecare'. Iată ce confesiune emoționantă ne-a făcut în numărul de luna aceasta!

Abonați-vă la canalul de Whatsapp VIVA! Primiți pe telefon cele mai importante articole!


Ați spus că nu există iubire mai mare decât să-l lași pe celălalt liber. Cum ați ajuns la această înțelepciune?

Am ajuns prin meditație, prin multe ore de introspecție și rugăciune să înțeleg că iubirea este inclusivă, nu exclusivă. Am înțeles că iubirea nu are ego, nu înseamnă control. Când iubești cu adevărat, vrei ca celălalt să fie fericit, chiar dacă drumul lui nu e mereu identic cu al tău. Libertatea este cel mai frumos dar într-o relație.


Citește și: Ce lecții a învățat Cristina Bâtlan după divorțul de Roberto, fostul soț care îi era și partener în afaceri: „Când te respecți pe tine, găsești resurse și pentru a păstra echilibrul profesional' / EXCLUSIV

Ce spune Cristina Bâtlan despre căsătoria cu iubitul ei, Petru

Acum doi ani, ați fost cerută în căsătorie, la Veneția, chiar de ziua dvs. de naștere, dar recent ați declarat că lucrurile în relație sunt… „stagnante. Ce înseamnă pentru dvs. ideea de căsătorie acum, după tot ce ați trăit, care e cea mai mare temere pe care o aveți?

Cea mai mare încercare este de a fi singură fără vreo relație… vreau să experimentez, să înțeleg cât de confortabilă sunt cu mine și atât! Cred că mi-e teamă de un nou divorț! Divorțul e un abandon care ne rănește. Trauma are nevoie de vindecare!


Citește și: Pictorial EXCLUSIV acasă la Cristina Bâtlan. Ce spune despre investițiile în design interior: „Cred că viitorul luxului înseamnă materiale durabile și un respect autentic față de mediu'

Pentru mine, căsătoria este mai mult despre suflete decât despre acte. Am trecut printr-o viață întreagă de experiențe și azi cred că iubirea se măsoară în fiecare zi, în gesturile mărunte, nu neapărat într-o ceremonie. Important e cum trăiești iubirea, nu cum o sărbătorești. Îmi doresc alături un om de care să mă îndrăgostesc în fiecare zi, căruia să îi spun „da în fiecare zi. Încă aștept acea pasiune pe care o vedem în filme…


Citește și: Cristina Bâtlan și-a schimbat stilul de viață și dieta, după ce a avut probleme cu greutatea: „Am filmat mult la Imperiul Leilor și am mâncat mult, am dormit puțin…'. La ce alimente a renunțat și la ce truc apelează pentru slăbi rapid / EXCLUSIV

Care e cea mai mare teamă a Cristinei Bâtlan și ce pasiuni are

Ce faceți în timpul liber, când nu sunteți „doamna Musette? Există un ritual care vă ajută să vă relaxați? Ce alte pasiuni aveți?

Îmi place să călătoresc, să descopăr viața autentică, să petrec timp cu oamenii dragi. Am un ritual simplu: călătoriile reale, nu doar cele de turist cazat la hotel de 5 stele. Învăț și mă reconectez cu mine însămi. Îmi place și să descopăr arte noi, să experimentez, să simt viața. Sunt un om curios, și asta mă împinge la tot felul de alegeri.


Care este cea mai mare teamă a dvs., ca femeie, ca mamă, ca antreprenor? Dar cea mai mare satisfacție?

Am ales să pornesc într-o nouă mare aventură, Chanand un start up într-un domeniu de skincare – spun aventură pentru că aveam de toate: succes, recunoaștere, bunăstare…


Teama mea cea mai mare este să nu dezamăgesc oamenii pe care îi iubesc. Dar am învățat să transform frica în motivație. Cea mai mare satisfacție este să privesc în urmă și să văd drumul parcurs: un brand construit de la zero, un fiu minunat, parteneri de încredere, o viață plină de sens. Și cred că tot ceea ce este mai frumos abia urmează.

CITEȘTE INTERVIUL INTEGRAL ÎN VIVA! DE SEPTEMBRIE!. REVISTA SE GĂSEȘTE LA TOATE PUNCTELE DE DIFUZARE ALE PRESEI!

FOTO: Facebook, Instagram