Codruța Filip recunoaște că s-a afundat în muncă după divorțul de Valentin Sanfira: „A fost o perioadă dificilă!”. Ce spune despre o viitoare căsătorie

.
Adaugă-ne ca sursă preferată în Google

Codruța Filip a vorbit deschis despre perioada de după divorțul de Valentin Sanfira, mărturisind că nu i-a fost ușor și că a ales să se concentreze mai mult pe carieră. În ciuda experienței prin care a trecut, artista privește înainte cu optimism. Totodată, a făcut și câteva declarații despre o posibilă viitoare căsătorie, lăsând lucrurile deschise pentru viitor.

CITEȘTE TOATĂ REVISTA VIVA DE MAI, GRATIS, AICI


Codruța Filip și Valentin Sanfira au divorțat după aproximativ șase ani de căsnicie. În spațiul public, artista a lăsat să se înțeleagă că în spatele separării ar fi existat o ruptură de încredere, fără a intra însă în detalii concrete. De cealaltă parte, Valentin Sanfira a ales să păstreze tăcerea și să nu răspundă acuzațiilor sau speculațiilor apărute în jurul despărțirii.


Citește și: Codruța Filip și Iuliana Dup, scandal la Desafio. Artista, amenințată cu bătaia de colega ei: „O să îi dau și eu pumni și coate!’

Codruța Filip recunoaște că s-a afundat în muncă după divorțul de Valentin Sanfira

Codruța Filip a vorbit deschis despre perioada dificilă prin care a trecut după divorț, mărturisind că munca a devenit principalul ei refugiu în ultimele luni. Artista spune că sprijinul celor apropiați a ajutat-o să meargă mai departe și să își recapete echilibrul pas cu pas.

„Tot ce pot să spun este că m-am focusat foarte tare pe muncă în perioada asta. De obicei, se spune că munca înobilează, poate de asta se vede și la exterior. (…) A fost o perioadă dificilă peste care încerc să trec așa  ușor-ușor, cu sprijinul celor dragi sufletului meu și al oamenilor în general atunci când a trebuit și a contat!’, a declarat artista pentru Click!.


Citește și: Codruța Filip, mesaj dureros la o săptămână de la anunțul divorțului de Valentin Sanfira. O solistă care a vorbit cu ea face dezvăluiri: „Nu trece printr-o perioadă tocmai plăcută'

Cât de mult o ajută terapia

Codruța Filip spune că a privit terapia ca pe un pas normal și necesar, mai ales în momentele în care simți că ai nevoie de sprijin.

„Părinții mei au fost sprijinul meu suprem. Dar am avut și prieteni care au fost lângă mine necondiționat și au știut să-mi spună o vorbă bună de fiecare dată când am avut nevoie. Cred că e un lucru foarte important pentru sufletul unui om. Oricât ai fi de puternic tot ai nevoie de suport moral, de un umăr pe care să plângi.


Da, am fost (n.r. la terapie), e o normalitate, nu mi se oare ceva ieșit din comun. Recunosc că nu mai fusesem niciodată, dar câteodată simți nevoia și trebuie să accepți lucrul acesta. E ok să ceri ajutor. Sfătuiesc pe toți cei care au nevoie să o facă’, a mai spus ea.

Citește și: Bianca Drăgușanu a răbufnit după victoria Bulgariei la Eurovision: „E de la casa de nebuni, ați luat-o razna de tot! Nici măcar nu poți să-i spui melodie’

Citește și: Adrian Bumbescu a ajuns de urgenţă în spital, după ce i s-a făcut rău pe stadionul Ghencea. În ce stare este acum legenda Stelei


Ce spune despre o viitoare căsătorie

Artista spune că, în prezent, este concentrată exclusiv pe carieră și pe propria evoluție, fără alte planuri pe plan sentimental.

„Nu mă gândesc la acest aspect acum! Departe de mine gândul acesta, mă focusez doar pe muncă, pe carieră, pe mine și pe ceea ce am de făcut’, a încheiat artista.

Sursa foto: Facebook