Dan Capatos a făcut primele declarații după ce s-a zvonit că ar fi fost dat afară de la Antena Stars, împreună cu Silviu Andrei. Motivul invocat în presa tabloidă ar fi scandalul declanșat de Cristian Rizea, care l-a acuzat public pe prezentator că i-ar fi „furnizat femei”, dar și alte acuzații extrem de grave de proxenetism.
CITEȘTE TOATĂ REVISTA VIVA DE NOIEMBRIE, GRATIS, AICI
Vezi și acest video VIVA!:
Cuprins
- 1 Dan Capatos, reacție după ce s-a spus că ar fi dat afară de la Antena Stars
- 2 Dan Capatos, carieră de aproape 20 de ani
Dan Capatos, primele declarații după ce s-a zvonit că ar fi fost dat afară de la Antena Stars, împreună cu Silviu Andrei. Potrivit Cancan.ro și Gândul, Dan Capatos ar urma să plece de la Antena Stars, după mai bine de 15 ani, iar pe lista de concedieri ar fi și DJ Silviu Andrei. Fostul politician Cristian Rizea a făcut recent mai multe acuzații grave la adresa prezentatorului Dan Capatos.
Cuprins
Dan Capatos, reacție după ce s-a spus că ar fi dat afară de la Antena Stars
Cancan.ro a publicat un material în care dă ca sigură plecarea lui Dan Capatos de la Antena Stars. Mai exact, concedierea prezentatorului Xtra Night Show de la Antena Stars, la pachet cu bunul său prieten și coleg de emisiune, DJ Silviu Andrei.
Gândul preia informația și prezintă și motivul pentru care Dan Capatos ar fi fost dat afară de la Antena 1, respectiv acuzațiile grave ale fostului politician, Cristian Rizea.
„Băi, ***, bă, să-ți dau lista, mă. Și la cine ai mai dat gagici? Să-mi spui mie cât ai dat lui Borcea? Să-mi spui? Să-ți dau eu, mă, lista, mă, ****? Păi asta faci tu, mă, prostituție la emisiunea ta. La emisiunea ta ai prostituție! Băi, știi ce-mi plăcea? Bă, când erau astea, de pe vremea lui Daniela Crudu și Bianca… Băi, știți cum zicea? Băi, și acum, dacă vă uitați… Programul, în pauzele alea, când fac ei în public, programul conține plasare de produse.
Băi, am zis mereu că-i zic asta: plasare de produse ****, bă! Băi, incredibil ce se potrivește asta! Programul… emisiunea… conține plasare de produse. Băi, incredibil! Când vedeți: plasare de produse ****. Adică se potrivește perfect. Că tu asta faci. Tu asta faci. Iar fetele astea și-au crescut cota prin tine, corect. Că inițial aveau 200-300… 200 așa… 200… și apoi au sărit peste 500.’, a afirmat Cristian Rizea pe TikTok.
Pentru cancan.ro, Dan Capatos a avut o primă reacție la aceste zvonuri: „Eu mă aflu în continuare pe post. Restul e Cancan'. Ulterior, Dan Capatos a publicat pe Instagram un mesaj similar, preluat și de Silviu Andrei pe profilul său: „De luni până joi, de la 22.30. Restul e cancan…'
Dan Capatos, carieră de aproape 20 de ani
Este absolvent al Facultății de Jurnalism și s-a angajat în presă la vârsta de 19 ani, la Evenimentul Zilei, unde a ajuns să fie numit redactor-şef adjunct. A urmat o colaborare cu revista Playboy, asistând la multe pictoriale ale vedetelor.
În ciuda renumelui publicației, jurnalistul a mărturisit că salariul său nu depășea 1000 de dolari.
„Eu am fost la Playboy între anii 2000 și 2004. Nu mai știu la ce nivel era internetul la vremea aia. Aveam un top. Îi întrebam pe cititori pe cine vor să vadă în paginile revistei. Primele trei nu erau niciodată accesibile, pentru că erau Mihaela Rădulescu, Andreea Marin și Andreea Raicu. Pe locul 4, întotdeauna, era Andreea Antonescu, care nu avea 18 ani.
Tu înțelegi cum erau cititorii? Sute de mii de voturi. Când Andreea a împlinit 18 ani eu am fost desemnat să încep negocierile. Ea fugise de acasă… a zis că fără 50.000 nu vrea.
Cel mai mult luase, până atunci, 13.000. Notorietatea ei era uriașă și știa pe ce se bazează. Două săptămâni m-am ținut de capul ei. Am reușit să cobor la 30.000, recordul, a povestit Dan Capatos în cadrul podcastului lui Codin Maticiuc.
De aproape două decenii, Dan Capatos a reușit să fie, de cele mai multe ori, lider de audiență cu emisiunea sa tabloid „Xtra Night Show. Producătorii au decis să revină la formatul inițial, „Un Show păcătos, din toamna anului trecut.