Oana Lis a avut o copilărie grea, marcată nu doar de lipsuri financiare, ci și de dragostea părinților. Nu are amintiri frumoase legate de sărbătorile de iarnă, așa că ea nu simte nici o bucurie în a împodobi un brad de Crăciun. Nu a mai făcut acest lucru de 20 de ani pentru că această perioadă îi trezește amintiri neplăcute. În plus, se mai confruntă și cu probleme serioase de sănătate.
CITEȘTE TOATĂ REVISTA VIVA DE NOIEMBRIE, GRATIS, AICI
Oana Lis, în vârstă de 46 de ani, traversează o perioadă dificilă. Are mâna în ghips și în acest timp trebuie să aibă grijă și de Viorel Lis, astfel că îi este extrem de greu să gestioneze toate situațiile grele din viața ei. În loc de empatie, a primit din online critici și jigniri.
Oana Lis nu mai face brad de Crăciun de 20 de ani
Oana Lis nu mai impodobește bradul de Crăciun de 20 de ani: sărbătorile îi trezesc un sentiment puternic de melancolie.
„N-am mai făcut brad de 20 de ani… Nu simt să fac asta, sărbătorile mă fac melancolică. Dar mă bucur să văd un brad frumos’, a scris Oana Lis pe Facebook.
Ca și când viața ei nu era suficient de grea, Oana Lis va petrece sărbătorile de iarnă și cu mâna în ghips, după ce a căzut pe stradă. Când am căzut m-am lovit și la cap dar văd că e mai rău mâna, ruptă în câteva locuri. Sunt epuizată pentru că trebuie să am grijă în continuare și de Viorel.
Asta îmi mai lipsea! Am mâna dreaptă acum dar fac totul foarte greu, acum mă duc la Viorel să mă îmbrace el. Trebuie să mai stau o lună cu mâna-n ghips!‘, a declarat Oana Lis pentru click.ro.
Oana Lis, despre copilăria grea
Oana a mărturisit că nu are pe nimeni care să îi fie cu adevărat aproape. Nu s-a bucurat de prezența mamei ei, situație care îi aduce suferință și acum, la 46 de ani, iar în prezent nu are rude apropiate, așa că felul în care îi stă părul este ultima ei grijă.
„Problema e că eu… nu am pe nimeni care să-mi fie cu adevărat aproape la greu. Da, am prieteni, ne vedem, dar fiecare cum poate și fiecare cu viața și familia lui. Nu am părinți, nu am avut niciodată decât la naștere și procreerea respectivă.
Nu am mâncat nici o ciorbă făcută de mama mea, nu-mi aduc aminte o îmbrățișare de-a ei. Și acum la fel, nu am rude aproape cu adevărat de niciun fel, a mărturisit Oana.
În final, soția fostului primar al Capitalei a amintit că bunătatea este o prioritate în viața ei: „Sufletul contează mai mult și ceea ce faci zi de zi pentru tine și cei din jur. Cred că Dumnezeu se uită la ce facem, nu la cum arătăm, a scris Oana.