De ce nu îl mai însoțește Adela Popescu pe Radu Vâlcan în Thailanda, la filmările Insula Iubirii 2026: „Din păcate, asta este situația”

.
Adaugă-ne ca sursă preferată în Google

Anul acesta, Adela Popescu nu va mai călători cu copiii în Thailanda, în perioada în care soțul ei filmează pentru Insula Iubirii 2026. Dacă în anii trecuți familia obișnuia să se reunească acolo, de această dată lucrurile vor sta diferit. Prezentatorul a explicat că a luat această decizie din motive de siguranță, preferând ca cei mici să rămână acasă.

CITEȘTE TOATĂ REVISTA VIVA DE FEBRUARIE, GRATIS, AICI


Insula Iubirii a ajuns anul acesta la sezonul cu numărul 10, confirmându-și statutul de unul dintre cele mai urmărite reality show-uri din România. De-a lungul anilor, emisiunea a adus în fața telespectatorilor numeroase povești de viață, emoții intense și momente care au stârnit dezbateri aprinse. De succesul formatului se leagă și numele lui Radu Vâlcan, prezentatorul show-ului încă de la început, care a fost martorul multor experiențe trăite de concurenți pe insulă.


Citește și: Primele imagini de la Insula iubirii, sezonul 10: „Totul este pregătit cu multă atenție de întreaga echipă'. Cum s-a fotografiat Radu Vâlcan în Thailanda

Radu Vâlcan, despre fenomenul „Insula Iubirii’

Radu Vâlcan a vorbit și despre experiența acumulată de-a lungul anilor la cârma emisiunii „Insula Iubirii’. Prezentatorul a mărturisit că fiecare sezon a venit cu oameni și povești diferite, iar întâlnirile cu participanții l-au marcat și l-au făcut să învețe lucruri noi.

„Din primele sezoane am rămas cu foarte multe amintiri, au fost foarte multe personaje. Fiecare sezon e special. În primul sezon am fost încărcat de emoții, era primul sezon. Apoi am început să cunosc foarte mulți oameni, povești, caractere diferite, am avut și eu ceva de învățat și chiar și acum învăț, din sezonul 10. Sunt povești diferite, oameni diferiți’, a spus Radu Vâlcan, atunci când a fost întrebat cu ce amintiri a rămas din primele sezoane.


„Nici nu știu. Îmbătrânim. Să sperăm, sănătoși să fim. Știu că e un proiect pe care lumea îl iubește. (…) Să fim sănătoși. Vedem ce se întâmplă’, a spus prezentatorul TV.

Citește și: Au început filmările pentru Insula iubirii 2026! Radu Vâlcan, primele declarații despre sezonul 10: „Mă bucur că, în sfârșit, vă putem oferi această informație atât de așteptată’


Citește și: Elena Cârstea, prima vizită în România după 10 ani. Imagini cu artista în scaun cu rotile, la aeroport: „Nu pot să merg. Nu vreau să îmi pierd echilibrul’

De ce nu mai călătorește Adela Popescu în Thailanda

În timpul fimărilor, Radu Vâlcan spune că evită plimbările lungi și statul pe plajă, fiindcă nu vrea să fie distras de la ceea ce se întâmplă în show.

„Aș avea timp, dar prefer să stau liniștit în cameră, să documentez, să anticipez ce se va întâmpla în ziua filmării, pentru că rezonez cu ceea ce se întâmplă.’, a spus el.


Citește și: Mesajul tulburător transmis de o fostă iubită a lui Mugurel Vrabete: „Chiar dacă povestea noastră s-a sfârşit prost pentru mine, era unul dintre cei mai sclipitori oameni pe care i-am cunoscut vreodată'

Anul acesta, Radu Vâlcan nu va mai avea familia alături, în timpul filmărilor din Thailanda. Dacă în sezoanele trecute Adela Popescu și copiii obișnuiau să îl viziteze, de această dată vedeta va petrece mai mult timp departe de cei dragi.

„În acest an am hotărât să nu vină, o să stea alături de copii, având în vedere situațua actuală. Ne-am fi dorit enorm să petrecem timp împreună, dar din păcate asta este situația și din fericire ea este acolo’, a spus Radu Vâlcan, pentru emisiunea prezentata de Mara Banica si Marius Nita, SpyNewsTv Live.

Sursa foto: Facebook