Marilu Dobrescu, victorie în fața lui Iustin Petrescu, care a cerut în instanță ștergerea videoclipului cu acuzații de violență. Noi probe împotriva lui: „A fost abuzată, bătută, șantajată”

.

Marilu Dobrescu a obținut o primă victorie juridică în fața lui Iustin Petrescu, pe care l-a acuzat de violență fizică. Fostul ei iubit a cerut în instanță ștergerea videoclipului publicat de ea după despărțire, „Totul despre abuzatorul meu', însă nu a obținut câștig de cauză, fiindcă probele împotriva lui sunt consistente.

Vezi și acest video VIVA!:


CITESTE TOATA REVISTA VIVA! DE IUNIE, GRATIS, AICI!

Marilu Dobrescu și Iustin Petrescu au trăit o poveste de dragoste timp de patru ani. În toată această perioadă, cei doi și-au dorit cu ardoare să devină părinți, însă, din păcate, toate încercările de fertilizare in vitro nu au avut succes. Toată experiența a fost documentată pe canalul ei de Youtube, unde se afișau ca un cuplu ideal, fericit. Acea imagine s-a spulberat după despărțire, când ea și-a acuzat fostul iubit de violență domestică, iar detalii tulburătoare din culise au ieșit la iveală.


Citește și: Hara, iubita lui Iustin Petrescu, nu înțelege de ce el și-a dorit un copil cu Marilu Dobrescu: „Am rămas șocată. Eu o consider o persoană profund tulburată, care are nevoie de ajutor’

Marilu Dobrescu, victorie în fața lui Iustin Petrescu, care a cerut în instanță ștergerea videoclipului cu acuzații de violență

Avocata lui Marilu Dobrescu a dezvăluit, la Un Show Păcătos, ce probe au fost depuse în proces. Influencerița îl acuză pe Iustin Petrescu de defăimare și șantaj. Acesta s-ar fi prezentat public drept victima unei relații toxice. Imaginile în care influencerița lovește o pisică au fost folosite, potrivit reprezentantei legale, de el pentru a o discredita, profitând de starea ei de vulnerabilitate cauzată de tratamentul FIV. Ea mai susține că în instanță există probe care arată că Marilu ar fi fost bătută timp de două ore și târâtă prin apartament.


„Era o cerere de ordonanță președințială, prin care Iustin Petrescu solicita instanței să dispună ștergerea videoclipului ‘totul despre abuzatorul meu’, publicat de Marilu, mai mult decât atât, solicita interzicerea oricăror referiri ulterioare la relația dintre părți. (…) Ștergerea videoclipului și interzicerea declarațiilor pârâtei, era solicitată până la soluționarea dosarului de fond.

Iustin Petrescu a formulat și o cerere de fond, cu același obiect practic: ștergerea videoclipului ‘totul despre abuzatorul meu’, împreună cu solicitarea a 250.000 euro cu titlul de despăgubiri morale și materiale pentru atingerile aduse vieții sale private și imaginii lui Iustin Petrescu. (…) Marilu, în prezent, se află sub medicație psihiatrică. Ați văzut-o și în videoclipul incriminat că nu era într-o stare bună, emoțional vorbind.


Marilu este cea care trebuie să se repare după o relație de abuz, Marilu a fost obiectificată, a fost folosită pentru ca Iustin Petrescu să aibă un lifestyle foarte bun, să poată să cheltuie cât vrea în fiecare lună. Marilu a fost cea care a fost abuzată, bătută, cea asupra căreia i s-a aplicat cu finețe gaslighting-ul, cea care la sfârșitul celor patru ani a plecat la capătul Pămânului, lăsând niște bani în spate pentru a avea liniște, semnând un NDA tocmai pentru că era șantajată. (…) Iustin Petrescu mereu spunea că va merge la ANAF pentru că el a muncit la negru. Nu are proprietatea informațiilor’, a declarat avocata lui Marilu Dobrescu.


Citește și: Marilu Dobrescu, viață nouă în Australia, după ce a fost dată în judecată de Iustin Petrescu. Cum a surprins-o actualul iubit într-un videoclip

Cum se apără Iustin Petrescu

Iustin Petrescu susține că filmarea în care Marilu lovește pisica a fost realizată înainte de începerea tratamentului de fertilizare in vitro, insinuând că starea ei nu putea fi influențată de acest proces.

„Nu este așa, întrucât există un timeline acolo. Asta era după ce ne-am despărțit, Hara a trecut pe acolo cu niște prieteni și eram varză. Noi ne-am cunoscut și ne-am început relația nu înainte, nu după. (…) Filmarea cu pisica este făcută înainte să începem procesul de fertilizare in vitro’, a declarat Iustin Petrescu.


Citește și: Tensiuni în coaliție. Sorin Grindeanu se delimitează de măsurile fiscale controversate, plata CASS pentru mame și reducerea impozitului pe venituri din jocuri de noroc: „Mi se pare dubioasă treaba’


Citește și: Cât vor costa benzina și motorina de la 1 august 2025. Scumpiri majore după creșterea de accize și TVA

Prietena lui Marilu Dobrescu: „Marilu nu face circ’

O prietenă a lui Marilu Dobrescu a declarat că instanța a decis păstrarea materialelor publicate online, ceea ce ar confirma că ea nu a mințit și că toate probele îi susțin versiunea.

„Instanța a considerat că nu este cazul să fie înlăturate materialele și asta înseamnă că există suficiente probe că Marilu nu a mințit cu ceea ce a spus în online. Asta era singura etapă cu care aveam emoții, dacă a pierdut și în etapa asta, în celelalte nu are nicio șansă. (…) Nu mă întrebați ce face Marilu, circ nu face, asta ar trebui să vă pună pe gânduri’, a declarat prietena lui Marilu Dobrescu.

Sursa foto: Instagram