Nicole Cherry nu uită de unde a plecat și le este extrem de recunoscătoare părinților ei pentru tot sprijinul lor. Aceștia au fost mereu alături de ea, iar la începutul carierei, când solista s-a confruntat cu un val nejustificat de hate, mama și tatăl ei i-au fost stâlp de rezistență, au protejat-o și au încurajat-o.
CITEȘTE TOATĂ REVISTA VIVA DE SEPTEMBRIE, GRATIS, AICI
Nicole Cherry este un nume cu greutate în industria muzicală din România și a început să-și construiască o carieră de succes la vârsta de doar 14 ani. Cu toții ne amintim piesa Memories, care a stat săptămâni întregi pe primele locuri în topurile muzicale. Iar melodiile care i-au urmat au fost și ele superhit-uri.
Solista de 26 de ani este mândră de realizările sale, cum e și firesc, dar recunoaște că un aport uriaș în cariera ei l-a avut familia. Tatăl ei a dus-o de mână la studio, la concerte și la repetiții, și este în continuare unul dintre cei mai mari fani ai ei. Mai mult decât atât, cântăreața ne-a povestit că, deși puțini știu, la începutul carierei s-a confruntat cu un val de hate, iar familia a ajutat-o să gestioneze totul. Nu este niciodată ușor să te regăsești într-o astfel de situație și cu atât mai puțin… în perioada adolescenței.
‘Îi datorez tatălui meu tot ceea ce sunt astăzi, și familiei mele, în general, pentru că au reușit să păstreze acest echilibru perfect între copilul Nicole Cherry și artistul Nicole Cherry. Gândiți-vă că eu aveam 14 ani și foooarte multe lucruri de făcut pentru vârsta aceea fragedă. A fost destul de greu și pentru ei să gestioneze totul. Stau să analizez acum, mamă fiind, cum aș fi procedat eu în locul lor și pot să spun că mi-ar fi fost greu. O să le fiu veșnic recunoscătoare și le mulțumesc de fiecare dată când am ocazia pentru tot sprijinul, pentru că au reușit să mă ajute în toată această perioadă, mai ales că m-am confruntat și cu hate, și cu multe alte situații neprevăzute‘, a spus vedeta.
Cu ce experiență neplăcută s-a confruntat Nicole Cherry la începutul carierei
Nicole și-a amintit și de perioada mai puțin plăcută de la începutul carierei ei, când a suferit din pricina unui val de comentarii negative. Familia a fost însă alături de ea, a încurajat-o a susținut-o și i-a insuflat încredere în forțele ei proprii.
„Da. La începutul carierei, da, a fost greu. Toată lumea este surprinsă, dar am avut și parte de hate și mi-a fost foarte greu. A contat enorm că părinții mei au fost lângă mine. Ar fi fost crunt dacă aș fi fost singură, mai ales la vârsta pe care o aveam. E greu și când ești adult, darămite când ești copil‘, a declarat Nicole Cherry, în exclusivitate, pentru Viva.ro.