Povestea de dragoste dintre Antonia și Alex Velea. S-au văzut, dar nu s-au plăcut imediat: "Ne cunoaștem din anul 2009 și ne-am îndrăgostit la finalul anului 2012"

.
Adaugă-ne ca sursă preferată în Google

Povestea de dragoste dintre Antonia și Alex Velea. Cu o chimie incontestabilă, o familie superbă și cariere de top, Antonia și Alex Velea demonstrează zi de zi că dragostea adevărată poate triumfa în fața oricărei provocări. Deși începutul relației lor a fost marcat de speculații și o presiune uriașă din partea publicului, cei doi au construit una dintre cele mai sudate și admirate povești de iubire din showbiz.

CITEȘTE TOATĂ REVISTA VIVA DE MAI, GRATIS, AICI


În 2014, Antonia l-a născut pe Dominic, primul băiat pe care îl are cu Alex Velea, iar doi ani mai târziu a venit pe lume și Akim. Cântăreața mai are o fiică, Maya, acum în vârstă de 10 ani, din mariajul pe care l-a avut cu Vincenzo Castellano.


Povestea de dragoste dintre Antonia și Alex Velea a început cu o prietenie

Totul a început în studiourile de înregistrări. Inițial, Antonia și Alex au fost buni prieteni și colegi de breaslă. Amândoi veneau după perioade tumultuoase pe plan personal, iar conexiunea dintre ei s-a format treptat, pe o bază solidă de respect și pasiune comună pentru muzică.

„Ne cunoaștem din anul 2009 și ne-am îndrăgostit la finalul anului 2012′, spunea Alex Velea în trecut. „E o poveste grea’, a completat Antonia atunci.

„Am fost prieteni mult timp, mult timp. Cred că ne-am cunoscut în 2009. A venit la studio cu Tom Boxer, cu piesa Morena, își doreau o piesă mai urbană.

Au venit la studio să le prezinte Baxter niște instrumentale. N-am început chiar cu dreptul. După care, tot așa, cineva zicea că e o fată care face MC-ială la Bamboo, în engleză (…) Am fost să văd un dansator și am văzut-o pe ea.


Zic: „Mișto, bravo!'. După aia ne-am tot văzut în mediul ăsta artistic și în 2012 deja a început să vină la studioul unde lucram eu. Și ne-am împrietenit, dar nimic mai mult. Eu eram în relație, ea era în relație.

Nu simțeam și n-aș fi făcut pasul ăsta. Mi-am pus un scut, eram căsătorit. Și la ea era un scut, era într-o relație și se comporta ca atare. Nu flirtam, nu ne făceam ochi dulci. N-am anticipat nimic, pur și simplu s-a întâmplat’, declara Alex Velea în podcastul Aproximativ discuții, găzduit de Gojira, acum câțiva ani.


Citește și: Monica Anghel, dialog savuros cu fiul ei adolescent pe scena Sălii Palatului: ‘Te iubesc, te prețuiesc și să nu mă mai superi! OK? Promiți? Public? / EXCLUSIV

Alex Velea și Antonia s-au cunoscut când erau în alte cupluri

Deși s-au cunoscut când formau alte cupluri, Antonia cu primul ei soț, Vincenzo Castellano, și Alex cu prima lui soție, Ana, povestea lor de dragoste a început abia după ce respectivele relații s-au sfârșit. 

„Venim din cupluri nefericite, și eu, și ea. (…) Ne-au zis ba că i-am stricat eu familia, ba că ea a stricat-o pe a mea, că ne-am creat fericirea pe drama altora, pe nefericirea foștilor parteneri.


Doar că pe noi nu ne-a interesat asta, ne-am văzut de ale noastre, am stat închiși în casă o perioadă destul de lungă. Nu ne-am uitat în stânga și în dreapta, nu ne-am ghidat după părerea oamenilor, nici dacă a fost bună, nici dacă a fost rea. Ne-am luat după ce ne-a spus inima. Nu suntem nici primii, nici ultimii care vin din relații care s-au destrămat’, a mai spus Alex Velea acum câțiva ani, într-o emisiune TV.

Citește și: De la ce pornesc certurile între Monica Anghel și Marian Caraivan, după 15 ani de căsnicie: „Nu e sănătos. Te umpli de venin aiurea. Nu merită să ții în tine atunci când te supără ceva


„Este jumătatea mea, aș face orice pentru ea'

Alex Velea spune că el și Antonia se potrivesc foarte bine, se complează reciproc și găsește la ea toate calitățile pe care le-ar fi vrut la partenera sa de viață.

‘Ca și caracter, sufletele noastre seamănă mult și totodată reușim să ne și completăm. Nu știu, sunt fericit rău că trăiasc cu ea. Mă consider norocos. Are un suflet fabulos (…) înglobează toate calitățile pe care le-aș fi vrut de la partenera de viață, ba chiar are mai multe decât…


Nu știu dacă merit tot ce îmi oferă, jur. Serios, sunt foarte fericit lângă ea, mi-a adus fericirea, m-a ajutat să îl găsesc pe Dumnezeu, am avut o perioadă în care am zis că nu există, sunt doar eu, propria-mi putere și voință, dar nu e chiar așa. E adevărul, câteodată nu îmi găsesc cuvintele. E jumătatea mea, aș face orice pentru ea’, a mai declarat artistul.

„Au încercat să ne distrugă cu ce au spus urât despre noi, nu a mers'

În urmă cu câțiva ani, Alex Velea povestea ce s-a întâmplat după ce el și Antonia au confirmat relația și cum au făcut față comentariilor care s-au făcut pe seama lor.


„Erau persoanele care vedeau lucrurile alea urât. Că ne-am destrămat unul altuia familiile, că am încercat să ne construim o fericire pe necazul altuia, ceva de genul.

Le-am demonstrat că nu este deloc așa. Nu suntem nici primul cuplu care provine din mariaje eșuate, din căsătorii care nu au mers și nici ultimii.

Suntem niște oameni care și-au căutat norocul și fericirea. Până atunci nu am avut probleme, nu s-a zis nimic urât nici de mine, nici de ea. În anul ăla au încercat să ne distrugă cu treaba asta. Nu a mers’, a explicat Velea.

Alex Velea și Antonia, intimități din relația lor

Într-o apariție recentă pe canalul de YouTube al vloggerului Selly, Antonia și Alex Velea au oferit detalii neștiute despre relația lor, răspunzând sincer la întrebările din cadrul emisiunii „Testul poligraf (Detectorul de minciuni)’.

Cei doi au vorbit despre începuturile relației lor, dar și despre provocările cu care s-au confruntat în perioada respectivă.

„Ne-am cunoscut intim, ne-am îndrăgostit unul de călalalt. Și 2013 a fost un an mai ambiguu, lumea ne alerga, tot timpul interviuri. Au inventat fel de fel de chestii, își dădeau cu părerea… Sunt sigur pe iubirea ei și pe mine’, a povestit Alex Velea.

Antonia și Alex Velea, îndrăgostiți ca-n prima zi

Anul acesta, de Valentines Day, Antonia l-a surprins pe Alex cu un mesaj de dragoste. „Îți iubesc sufletul! Cel mai blând, grijuliu și iubitor suflet într-un singur bărbat!’, a scris Antonia, pe Instagram.

De altfel, se întâmplă des ca cei doi să își facă declarații de dragoste unul altuia. În urmă cu câteva luni, artista i-a dedicat o declarație de dragoste partenerului ei, prin care își arată recunoștința pentru tot ce face în viața lor.

„Tu nu m-ai salvat. M-ai ajutat să mă regăsesc, din nou. Îți mulțumesc, pentru că ai fost blând cu mine, pentru răbdarea ta și pentru calmitatea pe care mi-ai oferit-o. Infinit recunoscătoare lui Dumnezeu’, a transmis artista, la acea vreme.