Încă un caz șocant! Daiana Nicolae, o tânără de 22 de ani, mamă a două fetițe, a fost sechestrată și tunsă în pădure de fostul iubit: „M-a lovit în burtă, în față, a încercat să-mi scoată ochii. Îmi spunea că o să mă omoare”

.

Daiana Nicolae, o tânără în vârstă de 22 de ani și mamă a două fetițe de 3 și 5 ani, a fost sechestrată și tunsă în pădure de fostul iubit, Anomis. Femeia a făcut dezvăluiri șocante despre agresiunile prin care a trecut din cauza fostului partener de viață. După ce a amenințat-o cu moartea, bărbatul a primit ordin de restricție de 12 luni.

Vezi și acest video VIVA!:

CITESTE TOATA REVISTA VIVA! DE MAI, GRATIS, AICI!

O tânără din Prahova a fost victima unui act șocant de violență din partea fostului iubit. După despărțire, bărbatul a recurs la gesturi extreme pentru a o forța să se întoarcă la el. Daiana Nicolae a fost sechestrată, dusă într-o pădure și umilită într-un mod tulburător de Anomis, fostul iubit.

daiana nicolae2daiana nicolae2

Citește și: Andreea, gravida ucisă cu toporul, amenințată de concubin cu 30 de minute înaintea tragediei. Scena la care a asistat o vecină: „El s-a urcat pe bicicletă și a strigat: Lasă că vezi tu!'

Daiana Nicolae, o tânără în vârstă de 22 de ani, sechestrată și tunsă în pădure de fostul iubit

Un episod șocant s-a petrecut în urmă cu o săptămână în județul Prahova, unde Daiana Nicolae, o tânără de doar 22 de ani și mamă a două fetițe, a trecut prin momente greu de imaginat. După ce a încheiat relația cu fostul iubit, pe fondul neînțelegerilor și al tensiunilor acumulate, tânăra a fost victima unui act de o violență extremă.

Relația lor a durat doar câteva luni, iar după despărțire, bărbatul a încercat insistent să o convingă să se întoarcă la el, dar tânăra a refuzat. În cele din urmă, acesta a recurs la gesturi disperate.

Citește și: Vedetele au luat atitudine după ce Teodora Marcu a fost ucisă în plină stradă. Theo Rose, Alina Eremia și Geanina Ilieș, reacții vehemente: „Moartea ei nu trebuie să treacă în tăcere. Trebuie să fie un semnal de alarmă”

Totul s-a petrecut într-o zi de duminică. Ea l-a contactat pentru a-și recupera mașina, pe care o lăsase la el în perioada în care formau un cuplu. Fără să bănuiască ce urmează, Daiana Nicolae s-a întâlnit cu el, iar atunci a început coșmarul. Fata a fost forțată să urce în autoturism, apoi a fost dusă într-o zonă izolată, în pădure, unde bărbatul a agresat-o și i-a tăiat părul.

„Cu o săptămână înainte de incident, încercam să mă despart de el, dar tot venea la mine, voia să mă împace. Eu plecasem de la el, din Sfrejnicu, stăteam la Ploiești, în casa tatălui meu, alături de fratele meu și soția lui. Am o mașină și, când am plecat de la el, am lăsat-o acolo, pentru că rămăsesem fără permis. Iar pe data de 15 iunie, i-am cerut mașina, nu l-am sunat, i-am dat mesaj. El mi-a spus să vin acolo, să o iau, dar am refuzat, îmi era frică, așa că i-am transmis să vină unde locuiam și să o lase la poartă, în fața casei.

A venit, mi-a spus să ies la poartă, să-mi lase cheia. Am ieșit, el căuta ceva în mașină. Am intrat în mașină, să-mi caut și cardurile mele, că le lăsasem acolo, când am fugit de la el. El a întrebat dacă nu ne împăcăm, i-am spus clar că nu. Atunci a pus mâna pe mine. Am vrut să ies din mașină, n-am putut. El a plecat cu mașina, cu portiera deschisă. M-a lovit în burtă, în față… Și îmi spunea că o să mă omoare, o să mă mutileze, că eu, de fapt, mă despart pentru că am pe altcineva. Ceea ce nu e adevărat, nu sunt cu nimeni! Erau doar frustrările lui!

Inițial, a vrut să mă ia la el acasă. Am ajuns nacolo, dar am refuzat să cobor. Știam că va fi rău, îmi era frică să nu mă omoare. El a coborât și a lipsit vreun minut, să zic. Nu știu unde s-a dus, dar mașina a încuiat-o, m-a închis acolo, nu am putut fugi. A revenit, a urcat la volan și am plecat spre pădurea de lângă localitatea Strejnicu. Acolo am fost, din nou, amenințată că mă omoară. A încercat să-mi scoată ochii, m-a apăsat tare pe ei, apoi, m-a tuns. Mi-a zis că dacă nu stau să mă tundă, bagă foarfeca în mine. Aveam părul prins în coc, nu putea să-l taie și trăgea de el. De frică, l-am desfăcut eu, să nu mă mai lovească', a povestit tânăra pentru cancan.ro.

Citește și: Cum a afectat-o pe Andreea Berecleanu plecarea copiilor în străinătate, la studii, și ce relație are cu ei: „Casa s-a golit. Eva pleacă la job în Barcelona, Petru va rămâne la Londra pentru continuarea facultății' / EXCLUSIV

Tânăra a primit ajutor din partea unui cuplu

La un moment dat, Daiana Nicolae a primit ajutor din partea unui cuplu. Doi parteneri au văzut că are nevoie de ajutor, astfel că s-au ținut după mașina în care ea se afla alături de fostul iubit, au văzut când tânăra a sărit din autoturism și au dus-o de urgență la Poliție.

„A apărut un cioban atunci, cu un telefon în mână. Lui i-a fost teamă să nu sune la Poliție sau să filmeze. Nu am putut să cer ajutor, mi-a fost teamă să nu mă omoare și pe mine, și pe cioban.

Am plecat de acolo spre Târgoviște. Îmi spunea că merge să mă îngroape. Și iar, că bagă foarfeca în mine. Eram pe drum, stătea cu foarfeca în mână, dar mă și ținea. Am deschis portiera, am pus piciorul ca să fie mereu deschisă, să pot sări când prind ocazia. El mă ținea, a văzut că vreau să sar. Începuse să ia stufărișul de pe marginea șoselei cu portiera, ca s-o închidă.

În spatele nostru era o mașină, un cuplu în ea, care a văzut totul. Mașina aia s-a ținut după noi, cei doi văzuseră că e ceva în neregulă, portiera deschisă… A apărut o mașină din față, el a încetinit și atunci am sărit. Domnul din spate a oprit, am urcat în mașina lui și am ajuns la prima secție de Poliție', a mai adăugat ea.

Bărbatul care a agresat-o pe Daiana Nicolae a primit ordin de restricție de 12 luni

Anomis, bărbatul care a agresat-o pe Daiana Nicolae, a primit ordin de restricție de 12 luni. Cu tote acestea, el nu s-a oprit aici. Acesta s-a mai dus pe strada unde tânăra în vârstă de 22 de ani locuiește, dar a fost luat de Poliție.

„Acolo am stat vreo trei ore degeaba, nu se făcea nimic, dar a apărut domnul Nicușor, abia atunci a început ancheta să se miște. Când am ajuns la secția de Poliție, le-am spus că telefonul meu este la el, mi-l luase de la început, de când a venit la mine acasă. Iar telefonul meu are GPS pe el. Nu l-a prins nimeni atunci, mașina a fost găsită abandonată în Ploiești. El avea să declare că m-am bătut singură, că m-am tuns. Le-a spus tuturor apropiaților că m-a prins cu cineva.

A primit ordin de restricție de 12 luni, dar acum două zile a fost pe strada mea, pe lângă casă, a încălcat ordinul de restricție, l-a luat Poliția și l-a avertizat.

Ce e nedrept? Un bărbat care a atentat la viața ta, te-a sechestrat, te-a tuns, te-a amenințat cu moartea să fie pus doar sub un control judiciar? Păi, se încurajează, astfel, violența domestică', a mai spus Daiana Nicolae pentru sursa citată anterior.

Sursa foto: cancan.ro

 
Cel mai nou VIDEO

Google News Urmărește-ne pe Google News

Citește în continuare
Biografiile Vedetelor
Fii la curent cu tot ce se întâmplă cu vedetele tale favorite

Află totul despre vedetele din România, dar și despre celebritățile internaționale: biografii, carieră, filmografie, discografie si viață personală.

Revista VIVA!
Revista VIVA!
Buton