Adela Popescu recunoaște că uneori țipă la copiii ei: "Eu totuși am o haită acasă, nu am un copil. Am trei băieți, un efect de haită incredibil"

.

Acum ceva timp, Radu Vâlcan ne spunea în revista VIVA! ce provocări întâmpină el și soția lui, Adela Popescu, ca părinți. Recent, Adela a mărturisit și ea că se întâmplă să mai ridice tonul la copiii ei și a explicat că e greu să rămâi mereu foarte cald cu trei băieți, care au "un efect de haită incredibil".

Abonați-vă la canalul de Whatsapp VIVA! Primiți pe telefon cele mai importante articole!

Deși numele celor trei băieți este cunoscut în mediul public, Adela Popescu și Radu Vâlcan au decis să nu le facă publice și chipurile. Cel mai mare dintre băieți, Alexandru, are nouă ani ani. Fiul mijlociu, Andrei, are șapte ani, iar mezinul, Adrian, are patru ani.

0d802ed3d6006196595eb478e8e7d567_XL0d802ed3d6006196595eb478e8e7d567_XL

Adela Popescu, „o mamă cool” care ridică uneori tonul la băieții ei

Alături de Radu Vâlcan, fosta vedetă de la PRO TV are trei băieți, pe Alexandru (născut în anul 2016), Andrei (născut în 2018) și Adrian (născut în 2021). Adela Popescu este o mamă implicată 100% în creșterea și educarea copiilor săi și recunoaște că, uneori, ridică tonul la cei trei băieți.

„Toate ne dorim să fim mame cool, doar că de cele mai multe ori nu ne iese, pentru că sunt niște stimuli pe care nu îi poți controla. Adică eu mi-am imaginat că o să fiu o mamă foarte cool. Nu știu dacă și sunt, sincer.

Mă gândesc uneori, când mai ridic tonul… Niciodată nu mi-am imaginat că voi face asta. Sunt situații pe care nu le poți gestiona decât așa. Eu totuși am o haită acasă, nu am un copil. Am trei băieți, un efect de haită incredibil, adică la noi nu… Atunci eu trebuie să fiu cea mai lupoaică dintre toți', a declarat Adela Popescu pentru SpyNews.

Citeste si: Ce provocări întâmpină Adela Popescu și Radu Vâlcan ca părinți cu trei băieți: „Suntem recunoscători pentru că ne-am atins când a fost să fie. Copiii noștri plâng, ne contrează, ne certăm, ne împăcăm…' / EXCLUSIV

Citește și: Cum arată fiica cea mare a lui Dragoș Bucur și a Danei Nălbaru. La 18 ani, Sofia are o frumusețe specială, învață acasă și seamănă mult cu mama ei

Citește și: Cât costă rochia purtată de iubita lui Nicușor Dan la dezbaterea de la TVR. E același brand cu ținuta purtată de Elena Lasconi la prima dezbatere de la Digi

Radu Vâlcan, „polițistul rău” în relația cu cei trei băieți

Și dacă Adela Popescu recunoaște că uneori ridică tonul pentru a-i putea ține în frâu pe cei trei băieți, Radu Vâlcan declara cu ceva timp în urmă că el este „polițistul rău” în relația cu ei.

„Categoric sunt mai autoritar, dar cu drăgălăşenie. E clar că eu ocup funcţia de polițist rău, dar cineva trebuie să o facă şi pe asta. E clar că sunt tată-de-copii-mai-mari, adică reuşesc să relaţionez mult mai bine cu ei de când au mai crescut.

Prima perioadă am cedat-o mamei lor, aşa cum cred că e și normal. Culmea e că mă descurc mult mai bine când sunt doar eu cu ei, fără mama lor. Adică au un singur şef şi ştiu că nu e loc de întors', spunea Radu Vâlcan într-un interviu mai vechi.

Prezentatorul TV a explicat faptul că suntem într-o eră digitală, iar acest lucru nu înseamnă neapărat că toată viața familiei sale trebuie să apară pe internet. Fii lui își vor face apariția pe rețelele de socializare în momentul în care își vor dori acest lucru.

„Tot sunt întrebat de ce nu arătăm chipul copiilor. Doamne, este o întrebare atât de grea. Nu grea pentru mine, ci pentru că nu știu cum să răspund, să nu deranjez, să nu fiu înțeles greșit. Avem oameni aproape, chiar din familie, care nu o consideră o problemă.

Nici eu nu o privesc neapărat așa. Doar că așa credem noi. Am convingerea că nu este meritul nostru că ei sunt. Ei sunt pentru că așa au vrut, au vrut ca noi să fim ai lor. Și, când vor dori, conștient, va fi decizia lor. Punct!', spune Radu Vâlcan.

 
Cel mai nou VIDEO

Google News Urmărește-ne pe Google News

Citește în continuare
Biografiile Vedetelor
Fii la curent cu tot ce se întâmplă cu vedetele tale favorite

Află totul despre vedetele din România, dar și despre celebritățile internaționale: biografii, carieră, filmografie, discografie si viață personală.

Revista VIVA!
Revista VIVA!
Abonează-mă la newsletter Abonează-mă
Buton