Cristina Cioran, copleșită de greutăți, singură cu doi copii, în prag de sărbători: "Nu știu ce fac când nu mai pot… mai pot puțin. Eu mă detensionez plângând"

.

Cristina Cioran trece printr-o perioadă dificilă, fiind nevoită să își crească singură cei doi copii, în timp ce fostul ei partener, Alex Dobrescu, se află în închisoare pentru trafic de substanțe interzise. În apropierea sărbătorilor de iarnă, vedeta recunoaște că îi este tot mai greu să facă față provocărilor de zi cu zi. Drăgălășenia celor doi copii ai săi, Max și Ema, o ajută să treacă însă, cu stoicism, peste momentele grele.

CITEȘTE TOATĂ REVISTA VIVA DE NOIEMBRIE, GRATIS, AICI

În această perioadă, Cristina Cioran se confruntă cu o realitate dureroasă: își crește singură cei doi copii, în timp ce tatăl acestora, Alex Dobrescu, este încarcerat. Situația este cu atât mai apăsătoare cu cât se apropie sărbătorile, iar responsabilitățile zilnice, emoționale și financiare devin tot mai greu de gestionat. Vedeta a vorbit deschis despre sprijinul pe care îl primește și despre eforturile pe care le face pentru a le oferi celor mici un mediu stabil.

289868382_568538901297413_2974742563672392971_n289868382_568538901297413_2974742563672392971_n

Cristina Cioran, copleșită de greutăți, singură cu doi copii, în prag de sărbători

Cristina recunoaște că nu îi este ușor să gestioneze totul de una singură. Îngrijirea a doi copii mici presupune un efort constant, iar lipsa sprijinului direct din partea tatălui acestora îngreunează și mai mult lucrurile. Apropierea sărbătorilor aduce însă o rază de lumină în viața Cristinei, care se străduiește ca micuților ei să nu le lipsească nimic.

Citește și: Yasmin Awad, iubita lui Florin Ristei, și-a spus povestea și a gătit la Chefi la cuțite: „Nu am reușit'. Acum 3 ani, artistul și Naomi Hedman, fosta logodnică, au apărut împreună în aceeași emisiune

„Ne pregătim de sărbători, este primul Crăciun cu bebelușul. Ema este mult mai conștientă anul acesta de sărbători; la 4 ani și jumătate, aproape 5, este mult mai în temă. A scris și scrisoare către Moș Crăciun. Aveam multe planuri pentru anul acesta. Ne pregătim să facem bradul. Nu este decisă ce brad vrea; mi-a spus că vrea un brad mic și unul mare, cel mic pentru Max și cel mare pentru ea. Cumva, fiecare cu bradul lui… o să vedem', a declarat Cristina Cioran pentru Spynews.ro.

Cristina Cioran, ajutată de mama ei în creșterea copiilor

În ciuda dificultăților, actrița nu este complet singură. Ea beneficiază de ajutorul mamei sale, care o sprijină în creșterea copiilor. Mărturisește însă că există și momente în care cedează, dar nu-și permite să se lase cuprinsă de depresie, pentru că cei mici au nevoie de mama lor.

„Într-adevăr, o am pe mama, care este un înger, și fără ea nu știu dacă m-aș descurca. Nu știu ce fac când nu mai pot… mai pot puțin. Nu există «nu pot». Eu mă detensionez plângând. Dacă simt că nu mai pot, mă descarc: plâng, îmi eliberez nervii și stresul și… aia e. Au fost niște perioade destul de grele cu răcelile și le-am depășit, pentru că nu aveam ce face, trebuia să le depășim', a mai declarat actrița.

De altfel, faptul că Ema merge la grădiniță, sporește pericolul ca frățiorul ei mai mic să contracteze un virus de la surioara ei, dat fiind că este sezonul propice răcelilor, iar asta o îngrijorează pe Cristina.

„După aceste răceli a urmat o perioadă de liniște, iar zilele acestea cred că ne mai paște ceva. Am observat că se mai strănută și pe la grădiniță. Problema nu este la Ema sau la noi, ci la cel mic, să nu ia vreo viroză, pentru că la el este puțin mai complicat. Nu îi prea dăm tratament; încercăm să îi dăm cât mai puțin, pentru a-și forma imunitatea, să se lupte organismul lui, care este foarte fragil. Trebuie să învețe să se apere singur', a mai spus ea pentru sursa citată.

Cristina Cioran: „Mie îmi place să am copii veseli”

Actrița a devenit mamă pentru a doua oară la 47 de ani, iar acum, la 48, se ocupă singură de cei doi copii ai săi. Din fericire, după câte povestește, a avut noroc de copii buni și veseli, care au trecut ușor peste problemele inerente ale vârstei… așadar, nu are nicio temere momentan, chiar dacă lui Max îi dau acum primii dințișori.

„Acum celui mic îi dau dințișorii. Este foarte haios și foarte simpatic, nu plânge. Din fericire, nici Max nu plânge, cum nici Ema nu a plâns; nu au avut nici colici și nici dureri specifice când au ieșit dințișorii. Sperăm să ne țină tot așa. Mie îmi place să am copii veseli și, din fericire, exact așa sunt. Asta mi-am dorit: copii foarte veseli. În ceea ce mă relaxează, somnul… îmi place să dorm. Dacă aș putea, aș dormi și două zile', a mai povestit Cristina Cioran.

 
Cel mai nou VIDEO

Google News Urmărește-ne pe Google News

Citește în continuare
Biografiile Vedetelor
Fii la curent cu tot ce se întâmplă cu vedetele tale favorite

Află totul despre vedetele din România, dar și despre celebritățile internaționale: biografii, carieră, filmografie, discografie si viață personală.

Revista VIVA!
Revista VIVA!
Buton