Cu naturalețea și lejeritatea cu care ne-a obișnuit până acum, carismatica actriță nu doar că ne-a vorbit deschis despre schimbările din viața ei de la A la Z , dar ne-a permis să pătrundem în lumea ei marcată de „transformări”, nu doar în plan personal, ci chiar la propriu în plan profesional. Am aflat chiar de la sursă stadiul pregătirilor de nuntă cu bărbatul care a cerut-o în căsătorie de două ori deja, precum și ce planuri are îndrăgitul cuplu.
Abonați-vă la canalul de Whatsapp VIVA! Primiți pe telefon cele mai importante articole!ț
Cuprins
Ne bucuram mult să te revedem. Ce mai faci? Cum ai petrecut Paștele?
Sunt bine, mulțumesc, bucuroasă de timpul petrecut alături de oamenii pe care îi iubesc și de orele de somn pe care am reușit să le recuperez. Sunt într-o perioadă în care am o dorință puternică de a mă pune la somn, încă de la ora 21:00 și tare fericită sunt când îmi iese planul.
Cum îi descrie Cristina Ciobănașu pe jurații de la Te cunosc de undeva și ce nu se vede la TV
Te găsim, din nou, într-o perioadă destul de aglomerată. Faci parte din noul sezon „Te cunosc de undeva, unde tu și Bianca Purcărea sunteți o echipă. Cum vă înțelegeți, cum e atmosfera la filmări? Ce nu se vede la TV?
Da, e într-adevăr o perioadă intensă, dar și extrem de frumoasă și sunt tare recunoscătoare pentru acest proiect. Participarea la „Te cunosc de undeva!'e o experiență care mă provoacă constant, atât profesional, cât și emoțional, iar faptul că sunt alături de Bianca Purcărea e un noroc imens. Ne-am găsit foarte bine ca energie, ne echilibrăm una pe cealaltă, ne ridicăm atunci când una dintre noi nu are o zi extraordinară și ne susținem ca două surori. Bianca este extrem de talentată și admir calmul cu care face față provocărilor, reușind să pară totul atât de ușor. Încerc să învăț de la ea această relaxare. Activitatea noastră preferată zilnică este să râdem, chiar dacă de cele mai multe ori se întâmplă să izbucnim din nimicuri, cred că asta ne-a și adus împreună – râsul.
Atmosfera la filmări e plină de adrenalină, de emoție și de multe ore de repetiții, dar și de râsete și de momente în care învățăm mult unii de la ceilalți. Ce nu se vede la TV este munca din spate: eforturile și stresul oamenilor din echipă care duc greul cel mai mare, puținele ore de odihnă ale tuturor, nesiguranțele pe care fiecare cred că le are într-o mică sau mai mare măsură și care te fac să te îndoiești de tine, dorința de a cere tu însuți de la tine și mai mult de la o ediție la alta, evenimentele neprevăzute, cum ar fi o pană de curent sau defecțiuni tehnice, care cer rezolvări urgente și care pun la mare încercare răbdarea tuturor și așa mai departe.
„Transformarea într-un personaj diferit în fiecare ediție este, într-adevăr, o mare provocare'
Să te transformi într-un personaj diferit în fiecare ediție nu pare deloc ușor. Care a fost cea mai mare provocare pentru tine de până acum? Ești mulțumită de prestația ta sau crezi că există loc de mai bine?
Transformarea într-un personaj diferit în fiecare ediție este, într-adevăr, o mare provocare și nu seamănă cu nimic din ceea ce am mai făcut până acum, însă acesta a fost motivul principal pentru care mi-am dorit să particip în acest show. Este o oportunitate incredibilă de a te dezvolta și cred că cel mai greu mi-a fost să învăț să îmi stăpânesc emoțiile din timpul filmării. Experiența de live este cu totul și cu totul alta, iar fiorii pe care îi simt înaintea și în timpul momentului artistic sunt la cote maxime. Sunt profund recunoscătoare antrenorilor noștri – Crina Mardare, Ioana Macarie și Adriana Trandafir – care dau dovadă de multă răbdare și înțelegere, care depun eforturi imense pentru a ne ghida și a ne ajuta să dăm viața personajelor din acest show.
Cât despre prestație, cred că întotdeuna există loc de mai bine, sunt cel mai mare critic al meu și de fiecare dată, găsesc câte ceva care putea fi făcut altfel, dar asta nu înseamnă că nu mă bucur de realizările mele. Pun suflet în tot ceea ce fac și dau tot ce am mai bun încât să pot spune la final: Am făcut cât de bine am putut, data viitoare voi face și mai bine'.
Fără dar și poate, fiecare echipă e talentată. Cine sunt „cei mai de temut rivali' din competiție și de ce?
Fără îndoială, fiecare echipă este extrem de talentată și aduce ceva unic fiecărei ediții. Nu cred că rivalitatea este neapărat despre competiție, ci despre a te motiva reciproc să evoluezi și să dai ce ai mai bun. Chiar cred că evoluția fiecărei echipe în parte ne-a dat motive să nu ne culcăm cu burta pe carte. Până la urmă, toți suntem acolo pentru a învăța unii de la alții și pentru a face spectacolul cât mai frumos pentru cei care ne urmăresc.
Cristina Ciobănașu, despre jurații de la Te cunosc de undeva
Cum îi caracterizezi pe Ilona Brezoianu, Aurelian Temișan, Ozana Barabancea și Mihai Petre? Cine consideri că e cel mai critic de la masa juriului, cine îți dă cele mai mari emoții?
Fiecare jurat are un stil propriu și o expertiză impresionantă. Ilona, fiind fostă concurentă, cunoaște din propria experiență emoțiile și stresul prin care trecem și încearcă să țină cont de asta atunci când jurizează. Aurelian Temișan aduce multă energie și este mereu pozitiv, dar și foarte corect. Ozana este generoasă în a oferi un feedback constructiv chiar și atunci când poate că nu avem cea mai bună reprezentație și în același timp nu se ferește să își arate aprecierea pentru momentele care o impresionează. Mihai Petre este, fără îndoială, un profesionist extrem de exigent și dedicat, dar și un mentor care știe să aprecieze progresul și eforturile.
:contrast(8):quality(75)/https://www.viva.ro/wp-content/uploads/2025/05/001-cover-1-1-65.jpg)
Cât despre întrebarea legată de cel mai critic jurat, aș spune că fiecare dintre ei are un ochi foarte bine format, dar Mihai este poate cel care ne dă cele mai mari emoții, deoarece este extrem de atent la detalii, nu îi scapă nimic. Totuși, criticile lui sunt întotdeauna constructive, iar asta ne ajută să evoluăm.
Iubitul tău, Alexandru, te urmărește în fiecare sâmbătă? Se întâmplă săți mai dea sfaturi, să fie și critic?
Urmărește toate momentele și e tare mândru de mine. E foarte drăguț că eu vin de cele mai multe ori acasă de la repetiții și filmări nemulțumită de mine și încep să îi povestesc despre cum lucrurile nu au ieșit atât de bine pe cât mi-aș fi dorit, iar el mă ascultă cu răbdare și când termin de vorbit îmi spune că sunt minunată și că e sigur că totul a ieșit bine pentru că, citez: „ești cea mai tare!'.
CITEȘTE INTERVIUL INTEGRAL ÎN VIVA! DE MAI. REVISTA SE GĂSEȘTE LA TOATE PUNCTELE DE DIFUZARE ALE PRESEI!