Eugen Cristea spune că regretata Cristina Deleanu și-a presimțit moartea: „Lucrurile astea se presimt, plutesc prin aer”/ Actorul a visat-o pe soția lui înainte de a se stinge din viață

.

Eugen Cristea susține că regretata Cristina Deleanu și-a presimțit moartea. Actorul a visat-o pe soția lui înainte de a se stinge din viață și a știut că aceasta nu va mai avea multe zile de trăit. Mai mult, el a spus că și acum o visează pe regretata lui parteneră de viață și este sfâșiat de durere de când a pierdut-o.

CITESTE TOATA REVISTA VIVA! DE APRILIE, GRATIS, AICI!

Eugen Cristea a făcut dezvăluiri emoționante despre ultimele clipe alături de soția lui, actrița Cristina Deleanu. Actorul susține că atât el, cât și partenera sa de viață, au presimțit sfârșitul acesteia. Un vis tulburător și gesturile tot mai reținute ale ei din ultimele săptămâni i-au lăsat lui Eugen Cristea convingerea că plecarea ei nu a fost întâmplătoare, ci parcă anunțată de ceva dincolo de cuvinte.

cristina deleanu prietenicristina deleanu prieteni

Citește și: Eugen Cristea, după ce a incinerat-o pe soția lui, regretata Cristina Deleanu: „Am un mare gol în suflet. Norocul meu este că am rămas alături de cățelușă, pe care o iubea enorm”

Eugen Cristea susține că regretata Cristina Deleanu, soția lui, și-a presimțit moartea

Eugen Cristea a făcut declarații cutremurătoare la scurt timp după dispariția soției sale, Cristina Deleanu. El a spus că actrița și-a presimțit sfârșitul. Profund afectat de pierderea partenerei sale de viață, actorul a vorbit despre un vis tulburător pe care l-a avut înainte ca soția lui să se stingă din viață.

Actorul a mai spus că și Cristina Deleanu părea să simtă apropierea sfârșitului. El a observat o schimbare subtilă, dar constantă în comportamentul ei.

„Am visat-o alături de un foarte bun prieten de-al meu, din liceu, și el dispărut. Din păcate, era într-o rochie albă. Și de atunci am știut că se va întâmpla. Și ea a simțit sau bănuia. Mergeam săptămânal prin mall-uri, iar în ultima perioadă nu mai voia să-i iau nimic. Îmi zicea, nu, că nu va mai avea timp să le poarte. Lucrurile astea se presimt, plutesc prin aer', a explicat actorul pentru cancan.ro.

Citește și: Cristina Deleanu a fost incinerată. Marina Almășan este îngrijorată pentru Eugen Cristea: „Am înțeles că el bravează. Că se străduiește să se țină tare. Ne-a întâmpinat de parcă veniserăm la aniversarea căsătoriei lor”

Actorul o visează în fiecare noapte pe regretata lui soție

Mai mult decât atât, Eugen Cristea a mărturisit că o visează în fiecare noapte pe regretata Cristina Deleanu. Actorul consideră că soția lui îi transmite ceva prin aceste vise.

„Da, în fiecare seară (n.r.: o visează în fiecare seară pe Cristina Deleanu). În prima seară am visat-o că eram la Istanbul, unde i-a plăcut foarte mult și unde am fost de patru ori. Ieșeam împreună din celebrul bazar și stăteam la o micuță coadă la covrigi. Astă noapte am avut un vis puțin mai ciudat, că eram la o consfătuire a oamenilor de artă, într-o sală foarte drăguță din Timișoara, unde eu am fost angajat, la Teatrul Național de acolo, vreme de cinci ani. În jurul nostru erau următorii: Dem Rădulescu, Ilinca, alături de soțul ei, Traian Stănescu, de asemenea dispărut din lumea aceasta materială și mulți, mulți alți colegi. Probabil că deja s-au întâlnit. Iar părerea mea e  că bunul Dumnezeu începe deja să repete niște piese de teatru.

Da, faptul că mi-e alături (n.r.: consideră că soția lui îi transmite ceva prin aceste vise). Intrați pe un teren minat. Eu mă pricep foarte mult la vise, am nenumărate cărți, în toate limbile și știu să le interpretez. Ca un lucru tragic, am știut cu două săptămâni înainte că se va prăpădi. Așa am presimțit și cu tatăl meu, cu mama mea, la fel și cu cele două surori ale mamei dispărute în urmă cu mulți ani. Uneia dintre ele i-am ghicit în cafea și i-am spus că în maximum o săptămână va muri. Se întâmpla într-o zi de duminică, iar sâmbăta următoare a decedat. De aceea, uneori îmi e teamă să mai interpretez cafeaua și visele', a mai adăugat el.

Citește și: Cum și-a descoperit Irina Margareta Nistor pasiunea pentru cinematografie și cum a fost copilăria ei, în comunism: „Pentru subtitrare am învățat să citesc de la 5 ani. La noi în casă era un univers paralel' / EXCLUSIV

Cristina Deleanu a fost incinerată la Crematoriul Vitan Bârzești

Așa cum și-a dorit înainte de a se stinge din viață, Cristina Deleanu a fost incinerată la Crematoriul Vitan Bârzești. A fost o dorință respectată cu sfințenie de soțul ei, Eugen Cristea, mai ales că cei doi se pregăteau să celebreze 41 de ani de iubire și parteneriat.

Îndurerat de pierderea partenerei sale, actorul a organizat ceremonia de adio cu discreție și decență, oferindu-i Cristinei Deleanu un ultim omagiu plin de iubire și respect.

„Totul se va desfășura la Crematoriul Vitan Bârzești, lângă Institutul Medico-legal, la ora 9.30. Da, a fost dorința ei. M-au întrebat, am și dat declarație, am discutat de mulți ani, aproape în fiecare an. Tot ca un secret: Eu nu mi-aș dori așa ceva, dar se zice că e bine să respecți dorința celui de alături. Am semnat o hârtie: declar pe răspunderea mea că am acordul verbal al defunctei. Să dea Dumnezeu să nu treceți prin așa ceva! Am rămas cu cățelușa și cu amintirea de acasă, totul neatins și nimic mișcat', a declarat Eugen Cristea pentru wowbiz.

Sursa foto: Facebook/ arhivă

 
Cel mai nou VIDEO

Google News Urmărește-ne pe Google News

Citește în continuare
Biografiile Vedetelor
Fii la curent cu tot ce se întâmplă cu vedetele tale favorite

Află totul despre vedetele din România, dar și despre celebritățile internaționale: biografii, carieră, filmografie, discografie si viață personală.

Revista VIVA!
Revista VIVA!
Buton