Oana Roman s-a trezit cu poliția la ușă, în urma unei reclamații: "Bineînțeles, numele meu sună bine. Și-au făcut un grup al cărui scop e să mă înjure pe mine". Care a fost motivul sesizării

.

Oana Roman a fost surprinsă de o vizită neașteptată din partea poliției, în urma unei reclamații făcute de persoane din mediul online. Iată ce acuzații i-au fost aduse vedetei și cum a reacționat Oana Roman în urma vizitei oamenilor legii.

CITEȘTE TOATĂ REVISTA VIVA DE OCTOMBRIE, GRATIS, AICI

Oana Roman a trecut recent printr-un moment tensionat, după ce s-a trezit cu poliția la ușă. Totul a pornit de la o reclamație venită din partea unor „hateri' din online, care au acuzat-o cpe nedrept. Vedeta a reacționat imediat și a explicat cum stau lucrurile din perspectiva ei.

16-216-2

Oana Roman s-a trezit cu poliția la ușă, în urma unei reclamații

Oana Roman a avut parte de o situație neplăcută și neașteptată, după ce s-a trezit cu poliția la ușă. Motivul? O reclamație făcută de persoane din online care au acuzat-o că ar fi permis o montă ilegală Vedeta a reacționat imediat și a explicat public că lucrurile au degenerat după ce Luna, cățelușa ei, un superb exemplar Cane Corso, a fătat. Acela a fost momentul în care, în mediul online, pe un grup dedicat, mai multe persoane au început să o denigreze, comentând că nu ar avea acte pentru patruped și că se află în ilegalitate.

Citește și: Theo Rose, dezamăgită de persoanele apropiate. Ce spune despre decepțiile din viața ei: „Sunt relații care se încheie, care se schimbă, dar cred că este tot spre binele meu/ EXCLUSIV

„Da, m-am trezit cu poliția la ușă. Când Luna a făcut pui, există niște oameni cu probleme pe internet, care și-au făcut un grup al cărui scop este să mă înjure pe mine și pe alții, dar în principal pe mine. În acel moment, acolo au început să dezbată faptul că ei sunt siguri că eu am făcut o montă ilegală, aceasta fiind o infracțiune. Spuneau că eu nu am acte… și mi-au făcut o plângere la poliție pentru montă ilegală. Din toată lumea care își bate joc de câini în țara aceasta, pe mine m-au găsit”, a povestit Oana Roman pentru Spynews.ro.

Oana Roman: „Poliția a venit să verifice pedigree-ul și actele câinelui”

Oana Roman este o mare iubitoare de animale și în special de câini și a avut, de-a lungul timpului, patrupezi din mai multe rase. Erau greu de crezut că ar funcționa în ilegalitate, că nu ar avea actele necesare pentru animăluțele ei. Cu toate astea, a fost reclamată, iar poliția a trebuit să facă verificările necesare, în urma sesizării primite.

Vedeta a povestit că i-a anunțat pe polițiști că în proximitatea casei ei sunt cazuri de animale maltratate care ar necesita atenția lor, în timp ce aceștia au verificat o situație inexistentă.

„M-am trezit cu poliția la ușă, care a venit să verifice pedigree-ul și actele câinelui. Bineînțeles că s-au convins că nu era, evident, nicio problemă. Le-am spus și eu faptul că în zona în care eu locuiesc sunt foarte mulți oameni care țin câini în lanțuri, îi bat, îi abuzează, și am întrebat dacă m-au găsit tocmai pe mine. Aceștia mi-au spus că ei nu intervin decât dacă li se face sesizare. La mine s-a făcut o sesizare, bineînțeles că numele meu… sună bine, și ce și-au spus ei, să vină să verifice”, a mai spus Oana Roman pentru sursa citată.

 
Cel mai nou VIDEO

Google News Urmărește-ne pe Google News

Citește în continuare
Biografiile Vedetelor
Fii la curent cu tot ce se întâmplă cu vedetele tale favorite

Află totul despre vedetele din România, dar și despre celebritățile internaționale: biografii, carieră, filmografie, discografie si viață personală.

Revista VIVA!
Revista VIVA!
Buton