Noapte greu de uitat pentru Florin Dumitrescu, Cătălin Scărlătescu și Sorin Bontea în ”Pe drumul gustului”, noul show de la PRO TV: „Pe masa asta a stat coșciugul”. Ce pățesc chefii

.
Adaugă-ne ca sursă preferată în Google

În primul episod din noul show „Pe drumul gustului”, ce va fi difuzat luni și marți seară, la 21:30, la PRO TV, chefii Florin Dumitrescu, Sorin Bontea și Cătălin Scărlătescu vor trăi o noapte complet atipică. Cei trei vor fi nevoiți să doarmă într-o casă veche din Câmpulung Moldovenesc, pe care Florin o descrie, fără ocol, drept loc de priveghi.

CITESTE TOATA REVISTA VIVA! DE IUNIE, GRATIS, AICI!

Primul episod al emisiunii 'Pe drumul gustului', cu Florin Dumitrescu, Sorin Bontea și Cătălin Scărlătescu în rolurile principale, are în centru o poveste cu iz de…groază! După o zi lungă, marcată de drumuri, provocări și mâncare tradițională, chefii speră la puțin confort.

IMG_3452IMG_3452

Însă Scărlătescu, „călăuza' acestei prime aventuri, are alte planuri. În loc de o pensiune liniștită, îi duce într-o casă izolată, unde tăcerea apasă, fotografiile vechi privesc în gol de pe pereți, iar lumânările sunt singura sursă de lumină.

Florin Dumitrescu e primul care-și exprimă neliniștea cu privire la casa bizară

Florin e primul care își exprimă neliniștea: „Scârțâie tot aici, băi, prietene! Pozele astea vechi!'. Sorin confirmă imediat sentimentul straniu: „Eu îți zic, jumătate dintre ei aici au mierlit-o. Pe masa asta a fost ultimul drum.' Iar replica lui Florin vine ca un verdict: „Păi da, mă, că asta era masa de-aia de stătea coșciugul pe ea!'

Ce se întâmplă când echipa de filmare pleacă, iar chefii rămân singuri în…casa bântuită

Când echipa de filmare pleacă, iar cei trei rămân singuri în casă, atmosfera devine greu de suportat. Mirosul de lumânare stinsă, lemnul care scârțâie, pereții tăcuți – toate se transformă în factori de panică. „Băi, ce se aude! Mamă mea! Miroase și a lumânare stinsă', spune Florin, deja speriat. Sorin, de obicei cel mai calm dintre ei, recunoaște: „Mă simțeam ca la priveghi! Eu am mai fost la priveghii de-astea. Băi, dar lui Dumitrescu îi țâțâia curul!'. Într-un moment de tăcere absolută, Florin începe să spună „Tatăl nostru', convins că în casa aceea nu sunt singuri: „După ce s-a stins lumina, a început show-ul! A ieșit jihadul. Cred că e cineva în camera cealaltă și iese prin sobă!'

Citește și: Nicușor Dan a promulgat primul pachet de măsuri de austeritate adoptat de Guvern: „E remarcabil că partidele pro-occidentale din România şi-au asumat asta'

Citește și: Parlamentarii care au locuințe în București și Ilfov nu mai primesc bani de chirie. Nicușor Dan a promulgat legea

Uși care se trântesc, zgomote fără sursă și o casă care pare să respire singură. Niciunul dintre ei nu pare pregătit pentru genul ăsta de provocare. Cum se termină noaptea pentru cei trei? Vor reuși să adoarmă? Sau vor abandona casa și vor cere cazare în rulotă?
Află în primul episod din Pe drumul gustului, difuzat luni, de la ora 21:30, la PRO TV.

 
Cel mai nou VIDEO

Google News Urmărește-ne pe Google News

Citește în continuare
Biografiile Vedetelor
Fii la curent cu tot ce se întâmplă cu vedetele tale favorite

Află totul despre vedetele din România, dar și despre celebritățile internaționale: biografii, carieră, filmografie, discografie si viață personală.

Revista VIVA!
Revista VIVA!
Buton