Messi scrie istorie în El Clasico! Luis Enrique îl divinizează și face declarația anului! „E cel mai bun jucător din istorie, din toate timpurile!”

Publicat pe

Messi lovește din nou și zdrobește echipa Realului în ultimul minut de prelungiri al meciului, aducând, astfel, victoria Barcelonei pe Santiago Bernabeu. 3-2 a fost scorul cu care catalanii i-a învins pe madrileni și Messi devine coșmarul lui Cristiano Ronaldo.

Lionel Messi a fost vedeta Spaniei, duminică, după ce a înscris două goluri după 6 etape în care nu mai marcase în poarta celor de la Real. Acesta a marcat în minutele 33 și 90+2, Ivan Rakitic în minutul 73, iar Real Madrid a înscris prin Casemiro în minutul 27 și James Rodriguez în minutul 86.

Dacă Ronaldo și-a ieșit din minți de-a dreptul după ce Messi i-a adus victoria Barcei în ultimul minut al meciului, strigând la colegii lui să îl faulteze, Luis Enrique, antrenorul catalanilor, a comentat victoria din El Clasico și l-a creditat pe atacant.

„Messi e decisiv inclusiv când e acasă și ia cina. E cel mai bun jucător din istorie, din toate timpurile. Face diferența, e o plăcere pentru toți fanii cule să îl aibă în echipă', a spus Enrique după 3-2 cu Real Madrid.

Barcelona era nevoită să câștige duelul din El Clasico pentru a ajunge la egalitate de puncte cu Real Madrid, care ocupă primul loc în clasamentul Spaniei. Totuși, madrilenii au un meci în minus, restanța cu Celto Vigo.